dsound.lt

UV spindulių pavojus visus metus

0 18

Saulė nepaprastai mėgstamas vasaros smagumas, deja, tačiau jos nauda ne visada tokia palanki grožiui ir odos būklei bei sveikatai. Viskas, kas per daug yra nesveika, lygiai taip pat yra ir su saule. Tie, kurią jie naudoja kaip būda įdegti, vis dažniau rekomenduojami įdegio kremai. Taip yra todėl, kad oda įdega arba nudega veikiama UV spindulių, o tai tikrai nėra gerai. Neilgas laiko tarpas saulėje gali būti puikus variantas džiaugiantis vitaminu D, tačiau tam užtenka kelių minučių. Norintiems džiaugtis jaunatviška ir sveika oda kaip įmanoma ilgiau, labai rekomenduojama naudoti SPF apsaugos priemones visus metus, na, o aktyviausiu saulės metu – jų reikia ypač daug ir dažnai. Kodėl apsauginės priemonės turi būti naudojamos visus metus? Ir kodėl įdegiui labiau rekomenduojami įdegio kremai nei saulė?

Pirmiausia, tai saulės spinduliai yra skirstomi į UVC, UVB ir UVA. Visi jie skirtingi ir pasižymi tam tikromis savybėmis. Kalbant apie UVC spindulius, tai reikia žinoti, kad jie yra patys kenksmingiausi, tačiau galima džiaugtis tuo, kad jie neprasiskverbia pro žemės ozono sluoksnį, todėl neveikia žmogaus sveikatos bei odos būklės. Būtent todėl visos apsauginės priemonės yra suorientuotos į apsaugą nuo UVA ir UVB spindulių.

UVB spinduliai yra atsakingi už odos įdegimą. Taip, būtent jie leidžia džiaugtis tamsesniu atspalviu, tačiau nors iš grožio pusės tai puiku, vertinant odai daromą žala, tai tikrai nedžiugina. Jie lygiai taip pat atsakingi ir už nudegimus, dėl kurių dažnai saulę kurį laiką vasaros metu tenka pamiršti. Verta žinoti, kad šie spinduliai labiausiai veikia išorinį odos sluoksnį, todėl jis turi įtakos tiek priešlaikiniam odos senėjimui, tiek pigmentinių dėmių atsiradimui. Didžiausias šių spindulių aktyvumas būna vasaros metu. Žinant koks pavojus keliamas sveikatai deginantis, tikrai pravarčiau rinktis tokius variantus įdegiui, kaip savaiminio įdegio kremai. Taip galima džiaugtis tamsesne odai nebijant priešlaikinio senėjimo.

UVA spinduliai veikia odą visus metus, todėl SPF priemonės ir yra rekomenduojamos kasdien net ir žiemą. Šie spinduliai veikia gilesnius odos sluoksnius ir lygiai taip pat skatina senėjimą, DNR pakitimus, odos vėžio tikimybę, hiperpigmentaciją ir daugelį kitų dalykų. UVA spindulių nesulaiko stiklas, todėl nu jų saugotis gali prireikti net ir namuose.

Komentarai
Kraunama...