dsound.lt

Patarimai veiksmingam namų šildymui

0 20

Šaltuoju metų laiku laikant namus šiltai, gali sumažėti tikimybė užsikrėsti kvėpavimo takų ligomis, tokiomis kaip plaučių uždegimas. Daugumoje gyvenamųjų patalpų daugiau nei septyniasdešimt procentų namų energijos sunaudojama šildymo sistemoms. Todėl energiją taupantys namų šildymo būdai yra puiki galimybė sumažinti energijos sąnaudas, išlaikant namus šiltus ir pilnesnę piniginę. Visgi prieš pradedant galvoti apie vis modernesnius šildymo būdus, reikia nepamiršti, kad namuose labai reikalinga ir rekuperacija, kuri leidžia džiaugtis šviežiu oru namuose neišleidžiant šilumos. Tai labai praktiška ir taupu – jokiais būdais nereikėtų vėdinti namų atidarant langu, nes taip švaistomi pinigai.

Energiją taupančių namų šildymo būdų pasirinkimas padės jums mėgautis kur kas geresne namų apšildymo patirtimi. Tam, kad pasirinkti taupias sistemas, reikia žinoti kokių jų yra ir ką rinktis geriausia. Žinoma, ne ką mažiau svarbu yra ir tai, ar namuose bus pasirenkamas grindinis šildymas, kas irgi labai lems ekonomiškumą. Taip pat daug įtakos turės namo sandarumas. Jei tai senos statybos namas, galima susidurti su sunkumais, nes per tarpus šiluma gali išeiti – taip sąskaitos didėja. Naujesnės statybos namai dažnai būna energetiškai efektyvus, todėl tik padeda taupyti, nes yra be galo sandarūs. Senuose namuose rekomenduojama užsiklijuoti tarpus, kurie būna aplink langus ar duris.

Pats apsišildymo būdas irgi gali lemti daug ką. Gana naujoviškas sprendimas yra elektriniai katilai, kurie naujuose namuose atsiranda vis dažniau. Jie pakeičia dujinius, kieto kuro ir visokius kitus katilus, kurie irgi gali būti neblogi variantai, tačiau elektros kaip šaltinio pasirinkimas leidžia džiaugtis ekologiškesniu ir itin patogiu sprendimu, kuriam nereikia priežiūros.

Daugelis vis labiau pagalvoja ir apie kitokias apsišildymo galimybes. Juk namuose veiksmingi šilumos šaltiniai gali būti ir židiniai. Jie labai prisideda ir prie jaukaus interjero formavimo, kas daugeliui turi labai daug įtakos. Tiems, kurie svajoja apie tikrą ugnį namuose, gali būti aktualios ir krosnelės, kurios dabar gali būti lengvai pritaikomos net ir prie modernaus stiliaus namų.

Šiokia tokia naujiena, galima sakyti, yra biožidiniai, kurie puikiai tinka nedideliems plotams apšildyti. Nors daugelis juos suvokia kaip dekoratyvinę namų dalį, jie yra kur kas naudingesni. Didelis privalumas tai, kad ši technologija gali būti įmontuota net ir bute, nes jiems nereikalingi kaminai, kurių įprastai pasirinkus daugelį kitų namų šildymo būdų.

Komentarai
Kraunama...