dsound.lt

Patalpų vėdinimas ir šildymas

0 7

Patalpų vėdinimas šiais laikais yra vienas svarbiausių dalykų patalpoje, kadangi tai kur kas labiau pagerina oro kokybę. Kodėl oras tos svarbus namuose? Šviežumas užtikrina ne tik komfortą ir sveikiausią aplinką pačiam žmogui, bet ir gelbėja namus nuo drėgmės ar net pelėsio atsiradimo. Langų atidarymas vėdinant kambarį niekada neprilygs tam, ką padaro tinkama rekuperacija. Pirmiausia, ji grąžina 95 procentus šilumos, todėl namai vėdinami, tačiau šiluma nenueina veltui. Su šia sistema pasišalina nemalonūs kvapai, susikaupusi drėgmė, svarbiausia atsirinkti reikiamą galingumą, kuris tiktų būtent jūsų namams.

Daugeliui kyla klausimas kodėl anksčiau rekuperacija nebuvo reikalinga, žmonės tiesiog statydavosi namus ir ramiai juose gyvendavo. Visgi per ilgus metus situacija labai keičiasi ir labai skiriasi anksčiau bei dabar statomi namai. Pasirenkami ir kitokie katilai, ir kitokios medžiagos namų statymui, taip pat ženkliai pakito statomų namų sandarumas. Šiuolaikiniai namai yra labai taupūs ir energetiškai efektyvūs, todėl jų sandarumas yra puikus. Tai leidžia džiaugtis mažesnėmis šildymo sąskaitomis ir taupyti energiją, tačiau vėdinimas natūraliai tokio tipo namuose nevyksta. Anksčiau, kai sandarumas nebuvo tokia didelė sąlyga, namuose oras cirkuliuodavo per tarpus – tai apsaugodavo namus nuo drėgmės bei pelėsio. Visgi, atvejų galima pastebėti įvairiausių – kai kurie anksčiau gyveno ir su pelėsiu nežinodami apie jo daroma žalą sveikatai ir patiems namams.

Vien rekuperatoriaus naujuose namuose neužtenka, reikalinga ir šiluma, todėl reikia domėtis kokie katilai gali būti statomi namuose, kurie yra praktiškiausi ir patogiausi naudojimui. Vieni džiaugsis dujiniais katilais, kurie yra be galo patogūs, nereikalauja dėmesio, tačiau kai kuriems tai gali atrodyti brangu. Tokiais atvejais dažniau pasirenkami kieto kuro katilai. Verta nepamiršti, kad šioje vietoje didelį vaidmenį atlieka ir kaminai – jie reikalingi tam, kad namas galėtų atsikratyti nereikalingomis medžiagomis, kurios susikaupia degant pasirinktam kurui. Šildymas ir rekuperacija yra be galo reikalingi dalykai kiekvienam būstui, ypač jei pasirenkami naujos statybos namai, pasižymintys dideliu sandarumu. Šildymas greičiausiai visiems lengvai suvokiamas, tačiau rekuperacinė sistema kartais dar kelia klausimų nors tikrai nebeturėtų.

Komentarai
Kraunama...