dsound.lt

Kokios detalės turi įtakos tam kaip jaučiamasi namuose?

0 22

Namuose norisi jaustis saugiai ir maloniai, todėl visuomet kuriant kaip atrodys namai, kokios funkcijos juose bus, daug laiko skiriama tam, kad sugrįžus į juos po darbų būtų galima džiaugtis jaukumu. Visgi, pats jaukumas dažnai yra suprantamas kaip malonus akiai dizainas, degantys židiniai, gražios dekoracijos, leidžiančios namams atrodyti lyg iš filmo. Deja, nors interjeras atlieka tikrai labai svarbų vaidmenį namų jaukumo kūrime, tikrai nėra vienas vienintelis svarbus dalykas. Yra daug kitų dalykų, kurie padeda džiaugtis tobulu jausmu savo namuose. Taip, židiniai bei krosnelės, greičiausiai iškart sukelia vaizdinį, kai šaltais žiemos vakarais galima mėgautis šiltu gėrimu prie dailios liepsnos, tačiau kas tuomet, jei žmogus visiškai nenori kūrenti savo namų kietu kuru? Ar tuomet prarandamas jaukumas? Deja, net ir be šių dalykų galima turėti puikius namus, svarbiausia rasti geras alternatyvas ir įvertinti savo poreikius.

Jei židiniai ar krosnelės jums atrodo itin reikalingas dalykas, o kūrenti malkomis namus jums tinka, tai tuomet be abejonės reikėtų tokį įrenginį turėti savo namuose. Niekas neneigia jų sukuriamo jaukumo, tačiau tai vis tiek nėra viskas, ko gali prireikti namams. Svarbu žinoti, jog neturintiems galimybės turėti židinio, bet labai jo norintiems, poreikius patenkinti gali biožidiniai. Jie ekologiški, kūrenami biokuru ir visiškai neskleidžia jokių dūmų, todėl gali kuo puikiausiai tikri net ir bute. Jiems nereikalingi kaminai, todėl įrengti juos bus nesunku. Taip pat iš biožidinių galima išgauti šilumos nedidelėms patalpoms.

Be šildymo, židinių ir panašų dalykų, svarbu pagalvoti ir apie tvarką namuose bei tai, kas puikiai matosi už lango. Kai kuriems chaotiška aplinka gali nekelti jokio nemalonumo, o kartais net ir būti labai jauki, tačiau jeigu taip nėra, verta visuomet palaikyti tvarką namuose, džiaugtis puikiu baldų, dekoracijų išdėliojimu ir nepamiršti, kad už lango vaizdas kieme irgi turi būti tenkinantis – jaukumą kuria ir mažos detalės.

Šviežias oras namuose yra užtikrinamas puikios vėdinimo sistemos, todėl rekuperacija pasirūpinti irgi gali būti itin svarbu. Atviri langai tikrai niekuomet neaprūpins visų namų reikiamu oro šviežumu, todėl reikia papildomu priemonių – kartais tai, kas kuria malonią aplinka gali būti nematoma plika akimi. Juk šviežias oras užtikrina gerą savijautą kasdien.

Komentarai
Kraunama...