mmu.lt

Katilo pasirinkimas: pliusai ir minusai

0 18

Šildymas namuose yra labai svarbus, todėl visuomet reikia gerai pagalvoti kokį namų šildymo būdą reikėtų pasirinkti. Dažnai nuo tol priklauso ir patys katilai – vieni ieško paprastumo ir greičio, kitiems prioritetas gali būti pigumas, o gal tiesiog norisi universaliausio varianto. Pirmiausia būtina nusistatyti prioritetus, nes mažai tikėtina, jog pačio paprasčiausio naudojimo katilai bus pigiausias pasirinkimas – tą padarius bus kur kas lengviau suprasti ko reikia jūsų namams.

Kietojo kuro katilai yra ilgaamžiai ir labai dažnai randami senesniuose namuose, nes toks apšildymas yra ganėtinai nebrangus. Dabar yra kur kas paprastesnių variantų, kurie džiugina šiluma, tačiau jeigu svajojama apie nedidelę investiciją ir labai mažus šildymo kaštus, tai bus geriausias pasirinkimas. Visgi tokie katilai turi ir minusų, nes jie nėra komfortiški, reikalauja laiko, nes tenka dažnai kūrenti. Dūmtraukis ir katilas turi būti dažnai valomi tam, kad išvengti problemų. Kaminai turi būti labai kokybiški norint užtikrinti komfortą.

Dujiniai katilai pasirenkami vis dažniau, nes investicija yra gana nedidelė, o patogumas nenuneigiamas. Deja, bet sąskaitos turint tokį šildymą tikrai yra didesnės, o ir ne visiems toks būdas tinkamas, nes ne visur galima atvesti gamtines dujas. Tokiais atvejais gali būti pasirenkami elektriniai katilai, nes jie greitai įrengiami, visiškai automatizuoti, veikia be triukšmo, tačiau sąskaitos gali būti nemažos, o dingus elektrai, patalpos lieka nešildomos. Taigi, viskas priklauso nuo prioritetų.

Reikia nepamiršti, kad daugelyje naujų namų privalo būti ne tik šildymo sistema, bet ir rekuperacija. Tokia sistema vėdina namus, užtikrina šviežią orą. Kadangi nauji energetiškai efektyvūs namai būna labai sandarūs, oras necirkuliuoja namuose, o nuolat atidaryti langai vėdinant nėra tinkama ir išvėdina visą šilumą. Rekuperacinė sistema veikia kur kas geriau, nes sugrąžina beveik visą šilumą, jos neiššvaisto ir užtikrina nuolat šviežią orą. Vėdinimas svarbus tam, kad nesikauptų drėgmė, dėl kurios gali atsirasti ir pelėsis. Šviežias oras užtikrina geresnį produktyvumą bei savijautą, komfortą, o tai labai svarbu būnant savo namuose. Būtent todėl visuomet reikia priimti geriausius ir sau bei šeimai maloniausius sprendimus.

Komentarai
Kraunama...