mmu.lt

Kaip valyti papuošalus, norint neprarasti blizgesio ir jo nesubraižyti?

0 50

Auksiniai papuošalai vertinami dėl savo blizgesio, kuris netinkamai nešiojant bei prižiūrint papuošalą gali būti prarastas. Norint, kad papuošalas visada blizgėtų, ir siekiant apsaugoti jį nuo neigiamo aplinkos poveikio patartina net ir nuolat nešiojamus auksinius papuošalus (pavyzdžiui, tokius kaip vestuviniai auksiniai žiedai) nusiimti, jei galima jų sąveika su cheminėmis medžiagomis. Papuošalus derėtų nusiimti plaunant indus, skalbiant rankomis, dažant plaukus, plaukiojant baseine, tepantis kremu ar kita kosmetika. Auksiniai papuošalai taip pat gali patamsėti ir nuo sąveikos su prakaitu, todėl sportuojant ar užsiimant kita fiziškai aktyvia veikla taip patartina auksinius žiedus ir grandinėles nusiimti.

Verta žinoti, kad auksinius ir sidabrinius papuošalus reikėtų laikyti atskirai. Nors sidabras auksui neigiamo poveikio neturi, kartu su auksiniais laikomi sidabro papuošalai gali patamsėti, prarasti blizgesį. Taip pat atskirai reikėtų laikyti ir pačius auksinius papuošalus, geriausia juos patalpinti į atskiras dėželes ar specialiai papuošalams skirtus minkštos medžiagos maišelius. Auksas blizgesį gali prarasti ir dėl susibraižymo, todėl patartina vengti bet kokios papuošalų tarpusavio trinties, ypač jei juose yra inkrustuotų brangakmenių aštriais kampais.

Bet kokiu atveju, šie tauriųjų metalų dirbiniai nereikalauja išskirtinės priežiūros. Juos lengvai nuvalysite ir namų sąlygomis. Auksinius papuošalus galima nuvalyti ir pablizginti minkšta flanele ar žomša. Geriausiai tam tinka specialus audinys, skirtas akiniams valyti, kurio galite įsigyti vaistinėje, optikoje ar papuošalų parduotuvėje. Aukso dirbiniams blizginti tokios medžiagos kaip medvilnė nėra tinkamos, nes yra per šiurkščios faktūros ir stipriau patrynus papuošalą jį nesunku subraižyti. Aštriais daiktais taip pat nepatartina valyti nešvarumų, kurie dažniausiai susikaupia aplink žiedų ar auskarų akutes. Auksas yra palyginti minkštas metalas, todėl gana lengvai braižosi. Valant sunkiai prieinamas vietas galima naudoti vata apsuktą pagaliuką ar apkarpytą, kad būtų mažesnis, ausų krapštuką.

Liaudyje taip pat paplitę įvairūs auksinių papuošalų valymo receptai: siūloma valyti dantų pasta, citrinos rūgšties tirpalu, šiltomis pamuilėmis ir kt. Visi šie metodai nėra specialiai pritaikyti prie aukso savybių, todėl papuošalą po valymo, nepriklausomai nuo to, kokį metodą naudojate, dar reikia poliruoti. Štai čia ir slypi didžiausias pavojus subraižyti aukso paviršių ir visiškai prarasti papuošalo blizgesį. Jei vis dėlto nusprendėte pasikliauti ne profesionalo paslaugomis, o buitiniais metodais, pirmiausia valymui pasirinktos priemonės nedidelį kiekį išmėginkite nedideliame ir mažiausiai matomame papuošalo plote. O jeigu abejojate, ar teisingai prižiūrite savo aukso dirbinius, www.modernijuvelyrika.lt konsultantai patars Jums ir padės atrasti teisingą dirbinių priežiūros būdą.

Komentarai
Kraunama...