mmu.lt

Kada naudoti SPF ir kaip įdegti?

0 23

Saulės spinduliai puikiai žinomi kaip odos kankintojai, tačiau iš tiek daug įvairiausios informacijos internete galima ir susiklaidinti. Kai kurie vis daug naudoja apsaugines priemones nuo saulės tik tuomet, kai būna paplūdimyje, tačiau saulė prieiti prie odos gali bet kurioje vietoje, net ir namų kieme ar tiesiog parke. Juk tuomet, kai oda nėra uždengta ar apsaugota SPF, ją paveikti gana lengva. Nors dėl kai kurių saulės skleidžiamų spindulių galima džiaugtis dailiu įdegiu, nereikėtų tuo dažnai mėgautis. Įdegis jau rodo, kad oda buvo neigiamai paveikta, o SPF, kaip žinoma neleidžia taip greitai įdegti, kai oda saugoma. Taigi, iš esmės, tenka rinktis tarp įdegio ir noro apsaugoti odą. Tokiu atveju labai dažnai rekomenduojami įdegio kremai – tai saugesnė alternatyva džiaugtis įdegiu, kuri nesendina odos ir nekelia odos vėžio rizikos. Žinoma, tam svarbu atrasti kokybiškų priemonių, kurios džiugina saugia sudėtimi.

UVB saulės spinduliai sutinkami labiausiai vasaros metu, kadangi kitais metų laikais nebūna itin aktyvūs. Jie veikia odos paviršių, skatindami senėjimą, pigmentines dėmes, odos vėžį. Kuo daugiau deginamasi sezono metu, tuo daugiau žalos odai padaroma. Nereikia ir nudegti, kad būtų galima vėliau susidurti su padariniais. Aktyviausi jie būna per pietus, todėl labai dažnai vasaros metu tarp 11 ir 15 valandos siūloma iš namų neiti arba džiaugtis tik pavėsiu. UVA spinduliai nesusiję su įdegiu ir jie kuo paikiausiai veikia odą visus metus, todėl net žiemą būnant lauke atidengtu veidu galima paspartinti odos fotosenėjimą. Šie spinduliai pavojingesni, nes veikia gilesnius odos sluoksnius, gali paskatinti DNR pakitimus ir turi daug įtakos odos vėžio atsiradimui. SPF priemonės dažnai saugo ir nuo šių spindulių, todėl labai svarbu naudoti jas kasdien visoms atviroms vietoms.

Naudoti SPF reikia kas dvi ar tris valandas veidą iš naujo pasitepant, nes per tą laiką priemonė nusivalo, susigeria, gali būti paveikta prakaito ar vandens. Vasaros metu SPF gali nesinorėti dėl noro įdegti, tačiau rekomenduojama odos neerzinti ir pasirinkti įdegio kremus. Tai leidžia visus metus lengvai palaikyti savo norimą atspalvį. Savaiminio įdegio kremai įprastai būna saugios sudėties ir odai nekelia jokių problemų.

Komentarai
Kraunama...