mmu.lt

Jaukūs namai: ko reikia jiems sukurti?

0 21

Jaukumas namuose visuomet priklauso nuo to kaip juose jaučiamasi. Jeigu pavyksta atsipalaiduoti, aplinka maloni, tuomet ir taip aišku, kad namuose gera ir jiems nieko netrūksta. Visgi kartais padaroma klaida, nes galvojama, jog namuose užtenka džiaugtis dailiu interjeru, kad būtų galima juos vadinti jaukiais. Deja, kartais vien to tikrai nepakaks, kad namus būtų galima laikyti savo poilsio oaze. Tą pastebėti pavykta tik tuomet, kai viskas atrodo paruošta ir puiku, tačiau iki tinkamos namų atmosferos kažko trūksta. Iš tiesų kartais jaukumą gali įtakoti net tokie dalykai, kurie tikrai negali šauti į galvą, todėl labai svarbu tuo pasidomėti dar prieš pradedant namus įrenginėti. Taigi, ko gali pritrūkti namuose ir kas suteikia dar daugiau jaukumo nei židiniai?

Šiluma namuose labai svarbi, todėl atrasti jaukų ir gerą variantą visai šeimai turi būti prioritetas. Vieniems kuo puikiausiai tinka dujiniai katilai, kitiems reikia kitokių variantų. Dažnai mėgstantiems kūrenti namus kietu kuru, verta pagalvoti apie židinius. Krosnelės taip pat gali puikiai tikti kurti namų jaukumą. Žinoma, tai nėra būtina, tačiau tiems, kuriems vaizdas interjere yra labai svarbus, tokie sprendimai turėtų puikiai tikti. Butuose gyvenantiems rekomenduojami biožidiniai, nes jie gali apšildyti tik nedideles erdves. Taip pat jų liepsna atrodo natūraliai ir gali džiuginti jaukumu. Didelis biožidinių pliusas yra tai, kad jiems nereikalingi kaminai – būtent todėl jie tinkami daugelyje patalpų.

Be šilumos, dar daug įtakos gali turėti ir švarus oras ar net tokie dalykai kaip apšvietimas bei garso izoliacija. Tai atrodo smulkmenos, bet kartu viskuo pasirūpinus, tikrai neprireiks gailėtis savo sprendimų. Tinkama rekuperacija užtikrina šviežią orą kiekvieną dieną, todėl ir savijauta bus namuose kur kas geresnė. Garso izoliacija leis džiaugtis privatumu, todėl nereikės girdėti jokių pravažiuojančių automobilių ar garsių kaimynų. Apšvietimas taip pat prideda daug įtakos, nes kiekvienam žmogui jauku būna skirtingame apšvietime. Vieniems reikia prietemos, o kai kurie džiaugiasi dienos šviesa bet kuriuo paros metu. Taigi, būtent pagal savo poreikius galima pasirinkti tinkamus šviestuvus ir vietas kur jie turėtų būti įmontuoti.

Komentarai
Kraunama...