dsound.lt

Ar visada plastinės operacijos atliekamos tik dėl grožio?

0 5

Daugelis plastinę chirurgiją sieja su grožiu, tačiau ar tikrai visuomet galima šiuos dalykus sulyginti? Specialistai nuolat informuoja, kad daugelis padarytų operacijų nebūtinai yra susiję tik su noru atrodyti gražiai. Be abejonės, net ir tais atvejais, kai atliekamos operacijos su motyvų atrodyti dailiau, jos gali būti pateisinamos. Labai nesunku įsivaizduoti situaciją – tarkime, žmogus pastebi, kad jam labai nepatinka kokia nors jo kūno detalė, kurios pakeisti nei sportu, nei kremais, nei kokiais nors maisto produktais nėra įmanoma. Vieni gali su tuo susitaikyti, kiti greičiausiai to trūkumo niekuomet neišmes iš galvos. Kadangi grožis yra subjektyvus dalykas, galbūt, kažkur pasaulyje bus žmonių, kuriems tas trūkumas atrodys kaip privalumas, bet kiekvienas gyvena dėl savęs. Taigi, jei žmogus yra priverstas kiekvieną dieną galvoti tik apie tą trūkumą, jis greičiausiai pradės dėl jo kompleksuoti, nes su juo susitaikyti tiesiog nepavyks. Tokiu atveju kenkiama psichologinei būklei, nes prarandamas pasitikėjimas savimi, galvojama, kad visi tą trūkumą pastebi ir mato. Tarkime, jei kompleksas atsirado dėl mažos krūtinės, gali būti, kad žmogus vengs kokių nors rūbų ar atostogų prie vandens. Tokiais atvejais turėti plastinės operacijos galimybę gali būti net ir naudinga žmogaus savijautai.

Žinoma, pasitaiko visai kitokių atvejų. Tarkime, nosies operacija dažnai atliekama todėl ,kad žmogus galėtų lengviau kvėpuoti, o kartais tokios operacijos prireikia po traumos. Tikrai ne visuomet plastinės chirurgijos prireikia tik tuomet, kai norisi atsikratyti itin didelės nosies. Kai kuriems tokios būna gražios ir leidžia džiaugtis išskirtinumu, todėl tai nebūtinai būna motyvas operacijai. Plastikos chirurgas Vilniuje visuomet tokiais atvejais padeda džiaugtis daug geresne savijauta ir natūraliu atvaizdu veidrodyje.

Rečiau atliekamos tokios operacijos kaip veido patempimas. Tokia operacija jau gali būti įvardinama kaip noras išlikti gražiems ilgiau, nes stengiamasi kovoti su senėjimo procesu. Vokų pakėlimas – dar vienas populiarus pasirinkimas, tačiau ši operacija taip pat kaip ir nosies operacija gali būti atliekama ne tik dėl grožio ar noro atrodyti jauniau – kartais užkritę vokai gali turėti įtakos prastesniam regėjimui.

Komentarai
Kraunama...